září 30, 2015

Youtubers I admire.


funforlouis. Jeden z nejznámějších youtuberů, jehož videa jsou především o cestování. A když říkám, že cestuje, myslím to smrtelně vážně. O Louis mi řekla před nějakou dobou kamarádka, protože jsem hledala youtubery, kteří jezdí po světě, ale nijak mě nezaujal. Až když jsem zkoukla sérii Rickshaw runu od kluků z Jacksgap, totálně jsem kanálu funforlouis propadla a teď se těším na každý další vlog. A jsem ráda, že je to každodenní vloger. Muhehe.jacksgap. Tento youtube kanál už není tak aktuální jako dříve, protože, kdo-ví-proč, Jack a Finn už tam nic nepřidávají. Ikdyž podle instagramu zažívají skvělá dobrodružství, na jejich kanále mlčí. Slyšela jsem o nějakých žalobách kvůli kopírování, ale doufám, že jsou to jen žvásty.. Každopádně. Zmiňuji je hlavně kvůli The Rickshaw run series, protože je to jedna z nejlepších věcí, co jsem kdy viděla. Jedna se o závod přes celou Indii v těchto parádních vozítkách. Jelo jich 7 kámošů, ve třech vozech a trvalo jim to méně než 3 týdny. Vážně to stojí za to. Na jacksgap to má 4 díly po 15ti minutách. Na funforlouis je video z každého dne, to mi trvalo zkouknout asi 2 týdny.


will darbyshire. Will je skvělý kameraman a všechna jeho videa jsou vážně promakaná a prostě perfektní. Dala jsem zde jeho intro, ale hlavně se mi líbí video Distance, My city, The beach, a všechna Ask Will. Videa začla být ještě zajímavější, když se seznámil s Arden. Není příliš sympatická, ale je fakt, že k němu se asi báječně hodí. Z jejích videí jde vidět, že ti dva se hledali. Arden má taky youtube kanál a určitě ho najdete na Willově kanálu. Její videa jsou taková ta běžná povídací. To mě tolik nezaujalo jako ta od Willa.


ana marta. Tuto slečnu jsem objevila docela nedávno, když jsem hledala různá videa o tripech do Velké Británie. Zaujal mě její styl vyprávění, hlavně její odvaha mluvit anglicky, když to není její mateřský jazyk, ale také styl natáčení videí. Vždy je to doplněné nějakou grafikou, malůvkami a hlavně vždy má, co říct a nejsou to žádné hlouposti.

Další youtubeři, na které se někdy podívám, až se za to možná stydím, protože je sleduje každý a nedělejte, že ne! jsou ThatcherJoe (bratr od Zoe, o které pochybuju, že jste neslyšeli), CasperBen Brown má taky parádní videa, ale třeba denní vlogy mě tolik nebaví. Jinak vážně skvělý kameraman a hlavně editor. Vážně super. A z českých snad jen A Cup Of Style, kde mě hlavně bavily vlogy z Anglie jako správného anglofila. Obecně mám nejradši videa z cestování a ta, která trvají do 3 minut. Myslím, že to je tak přiměřená doba, kdy je člověk schopen dávat pozor a užít si to.
A jací jsou vaši oblíbení youtubeři?

Žádné komentáře:

Okomentovat