července 28, 2015

Beginning of another au pair experience.

V úterý 7. července jsem měla pohovor s HF (hostitelský otec) mé nová host family. Sešli jsme se v McDonaldu v centru Prestonu, spoustu lidí okolo a Fish seděl opodál, kdyby něco. Všechno proběhlo v pohodě. Ukazoval mi fotky holek a hlavně pořád mluvil o tom, že jedou na dovolenou a že můžu s nimi, když budu chtít. Nebrala jsem to jako důležitou věc, spíš mě zajímalo, jestli můžu na víkendy mizet zpět do Prestonu. Odpoledne jsem jela k nim domů busem, seznámit se s dětmi a domluvit se na podrobnostech. Není to daleko, ale stojí to 4 libry. Tam i zpět 4,4. Nepochopím.
Velký dům, na zahradě mercedes a bmw. V domě provozní binec, jelikož už tři měsíce neměli nikoho na hlídání. Dovezli mě domů a další den večer už si mě vezli domů i s kufrem.
Bydlím ve vesnici Hesketh Bank, což neumím vyslovit a říkat to autobusákovi je vždy porod. Svobodný táta, kterému je údajně 60 let. Nevěřím, ale není to úplně vyloučeno. Holkám je 10 a 8 let. Ta mladší je někdy šílená. Když ji chytne hloupá nálada, je protivná a vzteklá a hlavně strašně řve. Dost neposlušná. Ale i miloučká a takové tulítko. Ta starší je namyšlená a někdy dost podlá a zákeřná. Ale jindy je v pohodě a skvěle si popovídáme. Je to tu s nima kříž, nebudu lhát. Táta je ale v pohodě. Nikdy mě za nic neseřval, ikdyž jsem něco nepochopila úplně přesně nebo neudělala přesně, jak chtěl. Řekl, ať udržuju dům v čistotě. Tak jsem ho první den uklidila od rohu k rohu, od spodu nahoru. A už ho vážně jen udržuju. Byla to makačka. Zvlášť pokoj holek. Ten s bílými šuplíky. Ten stolek se zrcadlem je tady můj pokoj. Je moc hezký. Postel je malá, ale měkkoučká. Druhý den jsem celý dům vysála. Teď to dělám tak jednou, dvakrát za týden. Vždy po víkendu tady zůstane binec. No. Jím tady pořád zeleninu a ovoce. Vařím si samé vegetariánské ňamky. Holkám ohřívám, co je v mrazáku a lednici. Půjčují mi malý notebook, takže mám na čem přidávat články a pracovat trochu s fotkami. Na úpravu už mi nezbývá s takovou ,,rychlostí" energie. Ale jsem ráda, že máte ty fotky čerstvější než minulý rok. Jsem jen asi dva týdny pozadu. Né tři až pět měsíců, že. Pěkný pracovní týden přeji. Kdo má prázdniny, ten se má. mě začínají ve čtvrtek. A trvají do další neděle. Jej!


3 komentáře:

 1. dům vypadá pěkně a útulně (asi sis při úklidu dost mákla, vypadá dost prostorně). doufám, že si s holkama nějak poradíš a budou tě poslouchat. užij si to tam :)
  in another galaxy

  OdpovědětVymazat
 2. Pání, dům je vážně moc hezký a ikdyž holčičky nejsou nejhodnější, stejně ti závidím, já bych tohle brala hned:)
  http://realmfulloflittlepleasures.blogspot.cz/

  OdpovědětVymazat
 3. Jůů ale mají to tam vážně pěkné! Na drahé služby a dopravu si zvykni:/:D. Ne nadarmo se říká, že v UK je levnější zboží, ale drahé služby. Jako když jsem sem přijela, tak autobus na celý den po celém kraji stál tři libry, teď stojí 5,5. Pche. Já bych asi radši i rodinu jen s tatínkem, ženský uměj bejt hrozný hysterky :D

  OdpovědětVymazat