všechno o UK tripu 2015 / all about the UK trip 2015

Vysvětlení
Vydali jsme se s přítelem na 2 letní měsíce do Velké Británie, abychom nepromarnili prázdniny, zdokonalili se v jazyce, zažili něco nového a taky, abychom to všechno prožili spolu. Hledali jsme vhodné místo, někde kde je pěkně, ale levně, a taky místo, kde by pro nás byla práce.
Strejda žijící v Prestonu (kousek od Liverpoolu) nám nabídl, že nám vše zajistí, jen ať si koupíme letenky. A tak jsme si asi tři týdny před prázdninami koupili letenky z Bratislavy do Liverpoolu (nejlevnější možnost) a plni očekávání se vydali na cestu. Strejda nám zařídil bydlení, kde jsme platili 75 liber/týden, což je takové průměrné. Hlavně se platí za pokoj a ne za počet lidí, což je fajn, protože to pak platíme na půl. Fish (můj přítel) se přihlásil do pracovní agentury a hned další den mu dali práci v továrně. U pásu. Není to nic moc, ale prý se to dá zvládnout. Na dva měsíce to jde.
Pro mě žádná práce připravená nebyla, a tak jsem se pustila do hledání. Obešla všechny možné obchody a fastfoody se životopisem, nikdo se mi neozval, ale co bych čekala, když mám zkušenosti jen s dětmi. Doučování, au pair, tábor. Hmm. Tak jsem hledala inzeráty v okolí na babysitting a au pair. Což by znamenalo odstěhování se jinam, ale peníze jsme potřebovali na pokrytí letenek, jídla, nájmu. A jelikož jsme na pokoji neměli internet, vysedávala jsem denně pár hodin u McDonaldu v obchodním centru a chytala tam wifi.
Po týdnu a půl jsem narazila na rodinu ve vedlejší vesnici - Hesketh Bank. Sešli jsme se a další den už jsem se stěhovala. Další au pair zkušenost tedy. Asi mi není přáno vyzkoušet něco jiného. Rodina byla moc fajn. Starala jsem se o dvě mladé slečny, 8 a 10 let. Sám táta, jeden z nejhodnějších lidí, co znám. Měla jsem se u nich, dalo by se říct, dobře. Udržovala jsem dům v čistotě, dávala holkám najíst, hrála si s nimi, pokud měly zájem. A když ne, dívala jsem se na videa na youtube nebo seriály.
Během celých prázdnin jsme se snažili procestovat okolí, jak to jen šlo. Téměř každou neděli jsme byli na cestách. Postupně jsme navštívili Blackpool, Liverpool, Manchester, Edinburgh, národní park Lake District, Southport, York a Lancaster.
Každou sobotu jsme navštěvovali místní adventistický sbor (církev) a byli nadšení. Všechno bylo jiné. Veselé. Opravdové. Spřátelili jsme se s pár lidmi a cítili se s nimi vážně báječně. Poslední sobotu jsme s nimi ve sboru dokonce vystupovali ve scénce a já je dokonce naučila česky zpívat.
Celkově mohu tento ,,výlet" hodnotit spíše kladně. Procestovali jsme severní Anglii. Naučili jsme se lépe anglicky. Také lépe vařit. Stali jsme se plně samostatní. Zvládli nelehké situace. A hlavně se navzájem téměř dokonale poznali.. tak kam jedeme příští rok?

Videa
Všechno jsme zaznamenávali na videa. ZDE odkaz na seznam videí. Vlog je z každého týdne + z každého výletu. Celkem 16 videí a pár bonusů. Snad se bude líbit.

Články
všechny od nejnovějšího po nejstarší jsou v rubrice UNITED KINGDOM 2 v menu
pár zajímavých:
Naše cesta do Prestonu
Třetí den v Prestonu
Blackpool
Začátek další au pair zkušenosti
První video
Edinburgh part 1 / 2
Lake District part 1 / 2
Liverpool for second time
York part 1 / 2
We are going home
Pictures from phone


Žádné komentáře:

Okomentovat